O SIECI

FM-LINK to pierwsza, ogólnopolska amatorska sieć łączności FM. Ma ona w zamyśle służyć łatwemu nawiązywaniu łączności pomiędzy stacjami mobil poruszającymi się po całym kraju. Ale do korzystania z niej gorąco zapraszamy wszystkich licencjonowanych radioamatorów.

Sieć składa się z grupy wielu przemienników FM UHF połączonych ze sobą w trwały sposób. Dzięki temu zawsze, każdy korespondent słyszany jest jednocześnie na wszystkich przemiennikach naszej sieci. To więc trochę tak, jak w cyfrowych systemach łączności. Z tym, że nie trzeba znać żadnych kodów, czy numerów ID. Wystarczy nasłuchiwać i nadawać na dowolnym z przemienników połączonych w sieć FM-LINK, by prowadzić łączność o ogólnopolskim zasięgu.

Aktualnie sieć składa się z 15 przemienników. Ich zasięgi i jednocześnie zasięg całej sieci obrazuje poniższa mapka.

Nasze przemienniki, podobnie jak wszystkie inne amatorskie, łatwo wyszukacie na portalu:

Więcej  na temat przeznaczenia sieci i motywów, które legły u podstaw jej powstania można przeczytać w Świecie Radio z 6/2016. Pojawił się tam wywiad z pomysłodawcą sieci FM-LINK – Łukaszem SQ7EHO. Artykuł można pobrać w postaci PDF klikając w obrazek. Zapraszamy do lektury.

SR_6_2016_fm-link

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz naszą stronę SAVOIR VIVRE i przeczytaj koniecznie F.A.Q.

Jeśli jesteś lub zamierzasz być operatorem wysoko zlokalizowanego, amatorskiego przemiennika FM w paśmie 430 MHz i chcesz się do naszej sieci przyłączyć – napisz do nas. Formularz kontaktowy jest w zakładce kontakt.