SR7VV – Góra Kamieńsk znowu nadaje!

Źródło: https://www.facebook.com/sp7tech

Centralna Polska znowu z pełnym zasięgiem sieci FM-LINK. Po ponad 2 latach przerwy udało się uruchomić przemienniki zlokalizowane na Górze Kamieńsk. Wśród nich jest też SR7VV. Długa przerwa spowodowana była przebudową obiektu nadawczego Emitel, a co za tym idzie także budową od zera systemu antenowego.  A jak Wy odbieracie przemiennik u siebie?

Dzięki ogromnej pracy kolegów z SP7 udało się z wielkim sukcesem uruchomić przemienniki na nowym, niemal dwukrotnie wyższym maszcie. W poniedziałek około południa z Góry Kamieńsk znowu było słychać korespondentów nadających w sieci FM-LINK.

Źródło: https://www.facebook.com/sp7tech
Poniżej krótka relacja przygotowana przez Kolegów z Łódzkiego Klubu Technicznego PZK:
 
Źródło: https://www.facebook.com/sp7tech

Na wysokości zadania z pomocą w zakupie kabla stanął OT15 PZK w Łodzi, który ze środków zgromadzonych w Oddziale kupił nowy kabel 7/8” odpowiedniej długości wraz z nowymi wtykami. Podziękowania dla Zbyszka SP7MTU za udostępnienie karty SIM wraz z pakietem internetu do prawidłowej pracy wszystkich zainstalowanych repów.

Zgadywanie się na wspólny termin zajęło chwilkę , ale dziś (30.05.2022) się udało i wspomniany nowy kabel wraz z dotychczasową anteną Radmor został zamontowany w najwyższej możliwej lokalizacji masztu. To około 61m nad poziomem gruntu. Wyżej jest tylko antena nadawcza TV ( MUX ).
Źródło: https://www.facebook.com/sp7tech

W dzisiejszych (30.05.2022) pracach na maszcie jak i pod nim udział wzięli :

Jarek SP7JB , Michał SQ7PGP , Łukasz SQ7JHC, Łukasz SQ7EHO, Witek SP7WNA, Adam SQ7LRX, Arek SQ7SCC, Tomek SP7V oraz Artur SQ7OFD
Cieszymy się, że antena aktualnie jest ponad 30m wyżej niż dotychczas. Podczas testów radiowych na SR7VV dostaliśmy bardzo dobre raporty z wielu różnych lokalizacji i to zarówno od stacji bazowych, jak i tych z radiami ręcznymi. Widzimy duży progres i dziękujemy za testy. (…)
Przemiennik FM LINK SR7VV działa ok i notuje już spory ruch w sieci.
Źródło: https://www.facebook.com/sp7tech

3 komentarze do “SR7VV – Góra Kamieńsk znowu nadaje!”

  1. W Wieluniu działa dużo lepiej niż na starym maszcie. Na radiu ręcznym z fabryczną anteną odbieram z raportem 5/9 i taki też raport dostałem. Łączność przeprowadziłem wewnątrz mieszkania z grubymi ścianami. Gratuluję panowie za poświęcony czas dla naszego pięknego hobby jakim jest krótkofalarstwo. Pozdrawiam Sławek SQ7OIU QTH Wieluń centrum miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *