Koskowa w sieci

O ogromną przyjemnością pragnę poinformować o planowanym testowym podłączeniu do FM-LINK przemiennika SR9PC na Koskowej Górze. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nastąpi to w sobotę 7 marca. Zachęcamy do nasłuchu i nawiązywania łączności. Dla zainteresowanych dodam, że przemiennik SR9PC nadaje na częstotliwości 438,850 MHz.

Pamiętajcie, że od chwili połączenia z FM-LINK przemiennik otwierany będzie wyłącznie tonem CTCSS 103,5 Hz i pracował będzie w wąskim FM. Nadawanie do przemiennika z szeroką dewiacją będzie powodowało wyraźne zniekształcenia dźwięku oraz będzie zakłócało sąsiednie kanały przemiennikowe.

Tak jak na innych przemiennikach FM-LINK, gdy przemiennik nie nadaje – naciśnięcie PTT na krócej niż sekundę załącza jedynie nadajnik tego przemiennika na 3 sekundy. Nie usłyszymy wtedy dźwięku roger beep. Można dzięki temu sprawdzić, czy nasz sygnał dociera do przemiennika i jak my go odbieramy. Jeżeli chcemy podać wywołanie, a sieć nie była jeszcze otwarta – należy nacisnąć przycisk PTT, trzymając go poczekać około półtorej sekundy, a następnie zacząć mówić. Ta zwłoka czasowa potrzebna jest do uruchomienia nadajników pozostałych przemienników sieci. Gdy skończymy nadawać usłyszymy krótkie piknięcie – na potwierdzenie, że nasza transmisja była słyszalna na innych przemiennikach sieci. Dopóki przemiennik się nie zamknie (podtrzymanie 5 sekund), każda kolejna relacja nie wymaga już poprzedzania jej chwilą ciszy na początku. Nie ma możliwości prowadzenia na przemienniku lokalnej łączności, która nie będzie słyszana na pozostałych przemiennikach. Wszystkie stacje retransmisyjne FM-LINK są ze sobą połączone na stałe. Wyjątkiem może być jedynie awaria łącza internetowego.

Zapraszamy do łączności. 73.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *