Lubomir off-line

Z powodu problemów z dostępnością stabilnego łącza internetowego – przemiennik SR9AE na górze Lubomir pracuje w trybie lokalnym. Po podłączeniu nowego łącza przemiennik zostanie ponownie podłączony na naszej sieci.

6 komentarzy do “Lubomir off-line”

  1. Niestety wszystko wskazuje na to, że przez dłuższy czas Lubomir nie wróci do sieci. Doprowadzenie do tej lokalizacji stabilnego łącza internetowego przekracza nasze możliwości. Zaczynamy więc rozważać pomysł podłączenia na pewien czas do FM-LINK Sierczy.

    1. Witam. Czy na obecna pore jest w planach faktycznie podlaczenie SR9KS do sieci? Czy sa jakies szanse na uruchomienie sieci na lubomirze?Niestety w okolicy malopolski nie ma tego typu rozwiazan jak wiadomo a nie ukrywam iz byla by to fantastyczna opcja.

    1. Nie znam szczegółów. Mogę się jedynie domyślać, że ukształtowanie terenu jest niekożystne. To jest wysoki, wypłaszczony, porośnięty drzewami szczyt. Z budynku brak jest więc widoczności w stronę najbliższych stacji BTS. Za to jest bardzo dobra widoczność na wiele zbyt odległych stacji. To powoduje, że sygnały użyteczne są zbyt słabe, a sygnały zakłócające zbyt silne. Antena kierunkowa nie rozwiązała problemu. Konieczne było by wycięcie drzew na jednym kieruknku lub budowa wysokiego masztu. Oba rozwiązania na razie poza naszym zasięgiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.