Lubomir off-line

Z powodu problemów z dostępnością stabilnego łącza internetowego – przemiennik SR9AE na górze Lubomir pracuje w trybie lokalnym. Po podłączeniu nowego łącza przemiennik zostanie ponownie podłączony na naszej sieci.

12 komentarzy do “Lubomir off-line”

  1. Niestety wszystko wskazuje na to, że przez dłuższy czas Lubomir nie wróci do sieci. Doprowadzenie do tej lokalizacji stabilnego łącza internetowego przekracza nasze możliwości. Zaczynamy więc rozważać pomysł podłączenia na pewien czas do FM-LINK Sierczy.

    1. Witam. Czy na obecna pore jest w planach faktycznie podlaczenie SR9KS do sieci? Czy sa jakies szanse na uruchomienie sieci na lubomirze?Niestety w okolicy malopolski nie ma tego typu rozwiazan jak wiadomo a nie ukrywam iz byla by to fantastyczna opcja.

    1. Nie znam szczegółów. Mogę się jedynie domyślać, że ukształtowanie terenu jest niekożystne. To jest wysoki, wypłaszczony, porośnięty drzewami szczyt. Z budynku brak jest więc widoczności w stronę najbliższych stacji BTS. Za to jest bardzo dobra widoczność na wiele zbyt odległych stacji. To powoduje, że sygnały użyteczne są zbyt słabe, a sygnały zakłócające zbyt silne. Antena kierunkowa nie rozwiązała problemu. Konieczne było by wycięcie drzew na jednym kieruknku lub budowa wysokiego masztu. Oba rozwiązania na razie poza naszym zasięgiem.

  2. Mimo, że prawie 4 lata minęły od odłączenia Lubomira, ciągle widnieje w panelu statusu sieci. Czy to oznacza, że jest dla niego jakaś nadzieja czy nie ma co na niego liczyć?

  3. Nadzieja jeszcze nie umarła. Cały czas czekamy na dostępność odpowiedniej jakości łącza internetowego w lokalizacji przemiennika oraz na naprawę samego przemiennika po uszkodzeniu przez wyładowanie atmosferyczne. Na razie opiekun SR9AE nie jest nam w stanie podać żadnych terminów. Z braku innych możliwości – po prostu cierpliwie czekamy.

    1. Świetny pomysł. Przewiń kolego kilka newsów wcześniej do 8 czerwca 2020 i przeczytaj sobie o SR9PC. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *