Łódź w sieci FM-LINK

Sieć FM-LINK powiększyła się o kolejny przemiennik. Tym razem dołączyła Łódź z SR7LDZ. Nowy przekaźnik wypełni luki w zasięgu w centralnej Polsce, a także poprawi dostępność sieci w samej Łodzi. Przemiennik pracuje na częstotliwości 438.350MHz (shift -7.6MHz) i CTCSS 77Hz. Antena nadawcza zlokalizowana jest na wysokości  273 m n.p.m.

Przypominamy, że wszystkie przemienniki w sieci FM-LINK pracują z wąską dewiacją (FM-N, NFM, Narrow). Brak takiego ustawienia powoduje chrypliwą barwę głosu, a nawet wypadanie z kanału. Szczegóły konstrukcji przemiennika w Łodzi poniżej.Jak pisze Adam SQ7LRX:

Przemiennik SR7LDZ to konstrukcja amatorska, bazująca na przemienniku Motorola MTR2000 i kontrolerze węzła projektu Łukasza SQ7EHO. Została złożona i zestrojona przez Piotrka SQ7AYZ i Witka SP7WNA, 29 grudnia 2016 tak, aby rozpocząć swoje działanie w Nowy Rok 2017. Tor audio mieszany jest na dedykowanym mieszaczu analogowym, a transmisje z sieci FM-LINK dostarczane przez układ cyfrowy (na bazie RPi2).

Zapraszamy do testów, a grupie z SP7 gratulujemy udanej instalacji.

Wkrótce sieć FM-LINK powiększy się kolejne stacja. Dwa przygotowane już do instalacji urządzenia trafią wkrótce do właściwych lokalizacji, o czym z wielką radością poinformujemy na stronie. Jednocześnie przypominamy i możliwości wsparcia projektu. To także dzięki Waszym datkom ten szalony projekt udaje się realizować w tak szybkim tempie. Serdecznie za to dziękujemy i zachęcamy do nawet symbolicznych wpłat lub ustawienia stałych zleceń. Szczegóły zbiórki, a także zestawienie naszych wydatków znajdziecie na stronie FINANSOWANIE ROZWOJU.

 

Jeden komentarz do “Łódź w sieci FM-LINK”

  1. Wraz z Noworocznymi życzeniami wielkie podziękowania dla Mocnej Łódzkiej Ekipy za uruchomienie nowego przemiennika SR7LDZ oraz podłączenia go do sieci FM-link☺

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *