Z nowym rokiem idą nowe zmiany

Pewnie wielu z Was zauważyło częste ostatnio otwarcia przemienników FM-LINK. Jakieś dziwne dźwięki, częste testy. Roger beep jakby pojawiał się inny. Czasami też przemienniki nie są ze sobą połączone.

Tak. Co złego to my. Od kilku dni sukcesywnie wdrażamy i testujemy nową technologię łączenia się przemienników ze sobą. Oczywiście nośnikiem pozostaje sieć internet.

Na ten moment nie stać nas jeszcze na łącza radiowe. Również pozostajemy na razie przy programie SVXLINK, bo jakość dźwięku i niezawodność jaką on zapewnia nas urzekła.  Chcemy jedynie wyeliminować niepotrzebnego pośrednika – czyli sieć Echolink. Dzięki temu nasze przemienniki będą się ze sobą łączyły bez udziału zagranicznych serwerów – co chociaż trochę podniesie potencjalną niezawodność całego systemu. Póki co, efektem ubocznym naszych działań jest to, że roger beepy działają odwrotnie niż do tej pory. Czyli  podwójne piknięcie oznacza,  że wejście było lokalne, a pojedyncze piknięcie, że transmisja przyszła z sieci. Nie wiemy jeszcze czy tak zostanie. Prosimy więc o wyrozumiałość dla naszych prób.

Jednocześnie życzymy Wam wszystkim, aby Nowy Rok był dla nas lepszy od minionego pod każdym możliwym względem. Realizujcie swoje plany, spełniajcie marzenia…

8 komentarzy do “Z nowym rokiem idą nowe zmiany”

  1. Wszystkim z SP i FM-Link Dużo Zdrowia Szczęścia Pomyślności i Słodyczy w nadchodzącym Nowym Roku 2017 życzy
    Marek SP5XZM

  2. Wraz z Noworocznymi życzeniami wielkie podziękowania dla Mocnej Łódzkiej Ekipy za uruchomienie nowego przemiennika SR7LDZ oraz podłączenia go do sieci FM-link☺

  3. Witam ! Świetna łączność widać że nasi koledzy cały czas myślą i chwała im za to . Artur SQ3FUB .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *